Najwcześniejsze wspomnienia związane z rodzinnym domem to dla mnie smak i zapach. Aromat kakao, które robiła mi moja mama, puszystość jeszcze ciepłego ciasta i delikatne mrowienie na języku, gdy kiedyś spróbowałam wiśniowej nalewki z kieliszka dziadka…

Urodziłam się tutaj, w Jaworznie, ale moja rodzina jest bardzo związana z Krakowem, którego charakter i tradycje nadal są dla mnie bardzo ważnym punktem odniesienia. Tak narodził się pomysł na Galicję. – klimatyczny lokal pełen przedmiotów z duszą i serdecznej atmosfery – najbardziej kojarzących mi się z moim ulubionym miastem.

Moim marzeniem, a zarazem celem, jest stworzenie miejsca odpowiedniego zarówno na romantyczną randkę, babskie ploteczki, jak i spotkanie z przyjacielem lub krewnym. Stąd pomysł na przytulny wystrój i menu oparte na ulubionych przepisach rodziny i przyjaciół. Osobiście dbam o to by składniki były zawsze najwyższej jakości, często od małych dostawców, których sama wyszukałam i zdecydowałam się na współpracę z nimi. Np. Suszone owoce dodawane do herbaty pochodzą spod Lublina, a wiśnie, maliny z okolic Kazimierza Dolnego. W menu znajdą Państwo propozycje dostępne cały rok, ale także sezonowe typowe dla lata, czy świąt – takie wyczekane.

Zapraszam Państwa serdecznie, Galicja. czeka na Wasze odwiedziny.

Właściciel Bernadeta Natonek